Zaprezentuj swój produkt jak najlepsi! Zapytaj o ofertę!
Od czego zależy cena wizualizacji 3D?
Z wizualizacji 3D może skorzystać każdy. Niezależnie czy jest to producent, czy deweloper, wizualizacja służy przede wszystkim do przedstawienia swojego produktu klientom. Fotorealistyczne wizualizacje świetnie sprawdzają się w marketingu i pozwalają sprzedawać produkt jeszcze przed stworzeniem, wybudowaniem.
Jednak jedną z najważniejszych kwestii jest cena.
Materiały od klienta oraz jego oczekiwania
Cena z pewnością zależeć będzie od tego, jakie pliki otrzyma projektant od klienta. Mogą to być pliki Autocada (.dwg), modele 3D, a także pliki .pdf. Najtańsza będzie wizualizacja powstała na modelu 3D, a najbardziej czasochłonna – na pliku .pdf. Cena wizualizacji dużej mierze jest uzależniona od oczekiwań inwestora (klienta).
Wielkość obrazu końcowego
Im większa rozdzielczość wizualizacji, tym dłuższy będzie nie tylko czas renderingu, ale i możliwy jest wzrost trudności przygotowania renderu. Rendering obrazu w HD i 8k to dwa różniące się od siebie procesy.
Wielkość projektu
Dokładność i wielkość prezentowanego modelu może wpływać na czas przygotowania wizualizacji. Porównajmy np. wizualizację kanapy we wnętrzu oraz osiedla składającego się z kilku wielopiętrowych budynków. W tym wypadku cena będzie zależeć przede wszystkim od ilości poświęconego czasu i pracy. Jedno i drugie to wizualizacja, jednak zgoła inne.
Ilość detali
Nie zawsze wizualizacja musi zawierać dużo detali, czasem potrzebna jest tylko bryła ukazująca rys koncepcyjny. Jednak ilość detali determinuje cenę. Wyobraźmy sobie dwie kanapy jedna prosta nowoczesna, druga to skórzany postarzany Chesterfield. Porównajmy w obu ilość detali oraz czasu, jaki musi poświęcić projektant 3D, aby uzyskać realistyczny wyglądu obu mebli. W tym wypadku Chesterfield będzie wymagał dużo więcej pracy, a co za tym idzie, cena wizualizacji takiego mebla będzie wyższa.
Otoczenie
Kolejnym czynnikiem wpływającym w dużej mierze na cenę wizualizacji jest otoczenie. Weźmy na przykład wcześniejszą kanapę, jeżeli chcemy mieć packshot produktu na białym tle, nie potrzebujemy modelować otoczenia. Jeżeli jednak chcemy przedstawić mebel w zaaranżowanym pomieszczeniu, projektant będzie musiał wymodelować dużo więcej elementów i zajmie mu to więcej czasu. To samo tyczy się wizualizacji budynków. W zależności czy chcemy przedstawić tło za pomocą zdjęcia, budynków duchów czy fotorealistycznego otoczenia. Im więcej detali i modelowania cena będzie wyższa.
Rzuty
Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest ilość rzutów, jakie ma wykonać grafik. Im więcej obrazów tym cena będzie wyższa, ponieważ na każdy rzut trzeba poświęcić czas zarówno modelowania, jak i renderingu.
Inne czynniki wpływające na cenę
Oprócz wyżej wymienionych elementów projektu na cenę mają również wpływ inne czynniki. Przede wszystkim zaplecze techniczne w postaci komputerów do renderingu, programów, licencji, baz modeli itp. Im więcej tego typu elementów tym cena oraz jakość będzie wyższa.
Pamiętajmy również o grafiku wykonującym wizualizację. Wiedza fachowa oczywiście zwiększa koszt projektu. Jednak przede wszystkim jego umiejętności wpływają na jakość finalnej wizualizacji. A to jest dla nas priorytetem.
Podsumowując
Rozmiar, ilość detali, otoczenie oraz widoki wpływają na cenę wizualizacji. Jeżeli nie jesteś pewien, jak powinny wyglądać twoje wizualizacje napisz do nas! Chętnie odpowiemy na twoje pytania oraz dopasujemy w taki sposób wizualizacje do Twoich potrzeb, żebyś osiągnął swoje cele i nie wyrzucił pieniędzy w błoto. Twoje zadowolenie z efektu końcowego to nasz cel.