fbpx

Co to są animacje reklamowe i dlaczego warto je stosować?

Angażujące animacje reklamowe 3D i 2D stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych kreacji graficznych. Animowane treści reklamowe sprawiają, że marka wyróżnia się na tle konkurencji, wykorzystującej konwencjonalne treści graficzne czy materiały drukowane.

Zjawisko ślepoty banerowej wymusza na twórcach reklam kreowanie bardziej angażujących i przyciągających uwagę formatów. Animacja reklamowa doskonale odpowiada na te potrzeby, wpływając na wzrost zainteresowania internautów i wyższy CTR. W artykule opowiemy, co to są animacje reklamowe i dlaczego warto je stosować. Zapraszamy do lektury!

Co to są animacje reklamowe?

Nowoczesna animacja reklamowa to animowany film lub sekwencja obrazów, osadzona w trójwymiarowej lub dwuwymiarowej rzeczywistości. W przeciwieństwie do tradycyjnych filmów treść animacji nie jest w żaden sposób ograniczona zjawiskami fizycznymi. Umożliwia przedstawienie brand hero czy produktu dokładnie tak, jak wyobraża sobie to twórca.

Animacje reklamowe w marketingu – dlaczego warto je stosować?

Animacje reklamowe w marketingu otwierają nowe możliwości kreowania wizerunku marki i budowania zaangażowania. Dlaczego warto je stosować?

  • Zauważalność – przyciągające uwagę reklamy animowane przyczyniają się do podwyższenia wskaźnika CTR.
  • Przekaz – format ruchomego filmu umożliwia klarowniejsze i bardziej czytelne przekazanie komunikatu reklamowego.
  • Kreatywność – efekty pracy artysty ogranicza jedynie jego kreatywność. Możliwości animacji są niemalże nieograniczone.

Kreatywne i przykuwające uwagę animacje reklamowe wpływają także na obniżenie kosztów pozyskania klienta, dzięki wyższej skuteczności reklam animowanych.

Nowy wymiar Twojej marki, dzięki animacjom reklamowym

Szukasz genialnego podejścia do animowanych filmów marketingowych?  Skontaktuj się z Inicisive Studio, oczaruj swoich odbiorców i zyskaj nowy wymiar Twojej marki, dzięki animacjom reklamowym!