fbpx

Wizualizacje architektoniczne – scena dzień i noc

Sposób na sprzedaż!

Wizualizacje architektoniczne to najbardziej znany i zdecydowanie, najbardziej lubiany sposób pozyskiwania klientów przez deweloperów. Pozwalają one ukazać całościowy obraz inwestycji kupującym i  sprzedać nieistniejącą jeszcze nieruchomość, często za bardzo duże kwoty.

Dlatego właśnie, że w grę wchodzą niemałe sumy, należy takie wizualizacje wykonać u specjalistów. Architekt nie koniecznie musi być ekspertem od grafiki 3D. Oczywiście ma zapewne świetną wyobraźnię przestrzenną, zna się na budownictwie i potrafi skonstruować architekturę w pięknej formie. Często jednak, architektom pomagają studia graficzne jak nasze, dzięki czemu przy karcie projektu w katalogu, widzimy soczystą wizualizację.

Poniższa scena przedstawia bryłę skandynawskiego domu, o którego wnętrzu pisaliśmy tutaj.

Kompleksowy projekt pozwala nabywcy zobaczyć budynek nie tylko z zewnątrz z różnych ujęć np. z przodu i z tyłu, ale także od środka. Więcej naszych wizualizacji wnętrz i mebli znajduje się tutaj.

 wizualizacja architektoniczna dom jednorodzinny dzień

Jak powstaje wizualizacja?

Każda nasza prezentowana wizualizacja, to wynik procesu, który składa się z kilku podstawowych elementów. Każdy z tych elementów jest na swój sposób skomplikowany i wymaga znajomości specjalistycznego oprogramowania do grafiki 3D i 2D.

Na początku otrzymujemy od zamawiającego, projekt budynku, który będziemy wizualizować. Na jego podstawie jest też sporządzana dokładna wycena samego projektu. Następnie ustalamy z klientem szczegóły naszej wizualizacji takie jak: pora roku, miejsce, otoczenie, mała architektura wokół budynków, kolory ścian i elewacji, wykończenie wnętrz oraz inne elementy. Już na początku powinniśmy wiedzieć, jakie rzuty będziemy przedstawiać, dzięki czemu wcześniej możemy się do nich przygotować. Istnieje również możliwość pozostawienia nam dozy dowolności, wtedy sami proponujemy pewne rozwiązania.

Drugi etap to edycja projektu na płasko i przerzucenie go do programu 3D, gdzie następnie powstanie bryła budynku. Będzie to model ścian, sufitów, dachu oraz podłoża. Na podstawie wykonanego modelu możemy już wstępnie ustawić rzuty jakie będą nas interesować i skonsultować je z klientem. W tym samym czasie, dodajemy kolejno wszystkie elementy do sceny 3D. Każdy element widoczny w poniższej scenie, został dodany w przestrzeni trójwymiarowej i pełni jakąś rolę w scenie. Nic tutaj nie znalazło się przypadkiem.

Oświetlenie, to kolejna arcyważna część, na których stoją wizualizacje architektoniczne. Należy zastanowić się, z której strony i pod jakim katem będą padały promienie słoneczne, jak będą zachowywały się cienie oraz jakie kolory uzyskamy dodając kolejne światła do wizualizacji. To wszystko ustawiamy ręcznie.

Kiedy światło jest gotowe, a w scenie na razie widzimy głównie biel, należy zabrać się za materiały. Tak nazywa się wszelkie tekstury, desenie, kolory które znajdują się w wizualizacji. Deski mają teksturę desek, trawa jest zielona, a niebo niebieskie. Wszystkie elementy mają pewne kolory ale nie tylko. Stanowią też powierzchnie odbijające światło. To, z jaką siłą, pod jakim kątem i w których miejscach odbijają światło, również musimy określić dla poszczególnych materiałów. Mało pracy? Uważaj teraz.

Następnym krokiem jest przygotowanie do renderingu. Na tym etapie sprawdzamy sporo ustawień w programie, wypuszczamy próbne rendery do oceny naszej i klienta. Wprowadzamy poprawki, zmiany, dokładamy elementy, usuwamy elementy, przesuwamy drzewa, dorzucamy kwiatki, krzaczki… za dużo. Znów usuwamy i zmieniamy… I tak pracujemy, aż uzyskamy zamierzony efekt czyli jesteśmy gotowi kliknąć przycisk, za którego pośrednictwem z obrazu 3D uzyskamy wizualizację płaską.

wizualizacja architektoniczna dom jednorodzinny noc

I to tyle?

Jeszcze nie koniec. Po wyrenderowaniu obrazu otrzymujemy go na wielu różnych warstwach zwanych „passami”. Teraz następuje ciąg dalszy pracy twórczej i kreatywnej, w której wykonujemy tak zwaną postprodukcję.

Mamy tu jeszcze realny wpływ na końcowy wygląd wizualizacji. W skrócie mówiąc, kłania się mnóstwo suwaczków ze znanych i tych mniej znanych programów do grafiki rastrowej.

Po skończonej pracy, możemy zapisać obraz jako .jpeg lub inny wybrany format, wysłać do klienta 🙂

Dlaczego wizualizacja na wysokim poziomie?

Kluczem do sprzedaży są odczucia, jakie będzie miał nasz klient wyobrażając sobie siebie w nowym miejscu.

To dzięki realizmowi i jakości wizualizacji, jest on w stanie ocenić poziom profesjonalizmu całego przedsięwzięcia oraz podjąć jedyną słuszną decyzję o zakupie.

Jeśli chcesz zamówić wizualizacje architektoniczne, skontaktuj się z nami.