fbpx

Zalety wizualizacji 3D

Fotorealistyczne wizualizacje architektoniczne stanowią obecnie jedną z ważniejszych fragmentów materiałów marketingowych. Podczas prezentacji projektu inwestycji deweloperskich stanowią świetne uzupełnienie bardziej klasycznych technik – takich jak katalogi, bilbordy czy proste wizualizacje na stronach internetowych. Dzięki wizualizacji osiedli można zaprezentować je potencjalnym klientom na długo przed ukończeniem budowy. Tym samym zwiększa to efektywność sprzedaży w początkowej fazie. Wizualizacje domów oraz wizualizacje mieszkań pozwalają klientom dostrzec unikalne walory danej inwestycji. Deweloper nie musi bazować jedynie na opisach i suchych faktach. Dodatkowo klient dzięki wizualizacji architektonicznej zostanie poinformowany o otoczeniu. Dowie się, w jaki sposób umiejscowione zostaną parkingi, place zabaw, ogródki i zieleń wokół budynku. Usługa ta jest stosunkowo łatwa do wprowadzenia, lecz choć trzeba liczyć się z kosztami początkowymi – zyski z pewnością je przewyższają. 

 

 

Oszczędność twojego czasu i klienta.

 

Niekwestionowaną zaletą posiadania w swojej ofercie wizualizacji budynków bądź mieszkań, jest oszczędność czasu. Szczegółowość wizualizacji 3D znacznie przewyższa wszelkie projekty i opisy, dzięki czemu klient może szybciej podjąć decyzje. Również wszelkie zmiany mogą zostać naniesione szybciej i sprawniej. Wielokrotne wizyty na budowie, będące bardzo czasochłonnym procesem, również nie będą konieczne. W wielu przypadkach wystarczy jedno bądź dwa spotkania w biurze, aby klient otrzymał preferowaną usługę. Skutkiem czego można łatwo zwiększyć ilość klientów, a tym samym zyski. 

 

 

Szczegóły w każdym calu.

 

Kolejną równie istotną zaletą zastosowania wizualizacji budynków oraz mieszkań jest ich szczegółowość. Przewyższa ona wyidealizowane zdjęcia z katalogów, mające na celu jedynie wyeksponowanie zalet pomieszczenia i optyczne powiększenie. Wpływa to pozytywnie na zaufanie klientów oraz chęć współpracy. Pozostając w dziedzinie zalet stosowania wizualizacji budynków – w czasach wysokiej mobilności społeczeństwa ogromną zaletą jest możliwość oceny wnętrza bez konieczności fizycznego oglądania. W przypadku przeprowadzki z innego miasta bądź kraju, wielokrotne przyjazdy jedynie w celu skontrolowania wyglądu mieszkania bądź domu są uciążliwe. Zaleta ta ma również zastosowanie w przypadku lokali na wynajem – dzięki wizualizacji wnętrz 3D bez obaw można podjąć decyzje jedynie na jej podstawie. Dzięki temu szansa na realistyczną ocenę nieruchomości wielokrotnie wzrasta – szczególnie w porównaniu jedynie ze zdjęciami. 

domek na plaży

 

Technologia wizualizacji 3D w przypadku mieszkań, budynków i wnętrz nie jest jeszcze w Polsce zbyt popularna. Niewiele firm się na nią decyduje, co spowodowane jest różnorodnymi obiekcjami. Wprowadzenie tej opcji do swojej firmy pozwala wyprzedzić konkurencję i stać się atrakcyjniejszym dla potencjalnych klientów. Wskazuje to na innowacyjność i nowoczesność, której obecni konsumenci tak poszukują. Tego rodzaju wyróżnienie oferty może również pozytywnie wpłynąć na działania marketingowe i wizerunek.