fbpx

Dlaczego warto zdecydować się na wizualizację 3D?

Wizualizacje 3D stały się ważną częścią procesu projektowego. Wynika to z ich jakości oraz specyfiki, które z powodzeniem pozwalają im zastępować klasyczne fotografie. Co więcej, bywają one nawet lepsze od standardowych zdjęć, dzięki czemu coraz chętniej wykorzystuje się do prezentowania różnego rodzaju produktów oraz nieruchomości – nawet jeśli jeszcze one istnieją. Co należy wiedzieć na ich temat? I dlaczego warto się na nie zdecydować w swoim biznesie? Odpowiadamy.

 

 

Wizualizacje mieszkań i pomieszczeń

 

Wizualizacje 3D idealnie się sprawdzają w komunikacji między architektem a deweloperem. Pozwalają uniknąć niedopowiedzeń w kwestiach dotyczących szczegółów konkretnych inwestycji. Trójwymiarowe modele wykonywane w programach graficznych to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od klasycznych rysunków, ponieważ ukazują dany obiekt w sposób bardziej realistyczny – pozwalają zobaczyć bryłę budynku i jego wnętrze, ale i dostrzec różne, techniczne zawiłości.

Tworzenie wizualizacji to proces skomplikowany, jednak sprawia on, że finalnie można zaoszczędzić i czas, i pieniądze. Deweloper może szybciej wyobrazić sobie dany budynek oraz zaproponować ewentualne poprawki. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza fotorealistyczne wizualizacje, które najczęściej zamawiają właśnie deweloperzy. Wiernie odtwarzają one wnętrza, uwzględniając panujące w nich światło, cienie, porę dnia, styl, a nawet klimat danego miejsca. Warto się zdecydować na nie zwłaszcza w przypadku skomplikowanych projektów, z wykorzystaniem nieszablonowych materiałów oraz detali.

wizualizacja architektoniczna exterior osiedle łabędzia

 

 

Wizualizacje wnętrz i mieszkań przydają się również w pracy architektów z klientami indywidualnymi. Ze względu na to, że nie wszyscy architekci korzystają z wizualizacji 3D, ich umieszczenie na stronie internetowej pozwala uzyskać przewagę nad konkurencją oraz zachęcać do współpracy kolejnych kontrahentów i inwestorów. Co więcej, ułatwia również pozyskiwanie klientów samym deweloperom, którzy – dzięki wizualizacji – łatwiej mogą dostrzec potencjał danej nieruchomości.

 

wizualizacja architektoniczna interior

Wizualizacje wnętrz znajdziesz tutaj.

 

Wizualizacje produktowe

 

Wielu naszych klientów interesują również wizualizacje produktowe, które pozwalają wygenerować autorski model danego przedmiotu. Umiejętnie przygotowany, świetnie się prezentuje, dzięki czemu przyciąga oko klienta jak magnes. Co jednak najważniejsze, finalnie doprowadza nieraz do zakupu danego produktu, a czasem i powrotu klienta do konkretnej marki.

Wizualizacje produktowe doskonale sprawdzają się jako element oferty. Dzięki nim klienci mogą poznać realną długość i szerokość konkretnych produktów, ale też barwę w wybranym oświetleniu, jak również strukturę materiału. Bardzo ważne jest to, że w wizualizacjach 3D można łatwo dokonywać zmian, co jest istotne zwłaszcza wtedy, gdy pojawia się w ofercie kolejny produkt z serii, ale np. o innym kolorze lub z innym nadrukiem. Wówczas wystarczy zmienić jeden detal, natomiast sceneria wizualizacji pozostaje ta sama.

wizualizacje produktowe

 

 

W czym lepsze są wizualizacje 3D od fotografii? Cóż, przede wszystkim pozwalają ukazać obiekt wtedy, gdy jeszcze nie jest on gotowy do użytku lub nawet nie istnieje. Wizualizacje doskonale sprawdzają się w działaniach marketingowych, dzięki nim można tworzyć kampanie reklamowe bez fizycznej obecności przedmiotu, np. na podstawie rysunków, plików pdf czy też zdjęć półproduktów.

Wizualizacje produktowe to świetne rozwiązanie dla producentów m.in.:

  •       mebli i okien,
  •       oświetlenia,
  •       armatury łazienkowej,
  •       materiałów naściennych,
  •       biżuterii,
  •       kosmetyków,
  •       lekarstw,
  •       samochodów,
  •       sprzętu elektronicznego.

 

Dzięki wizualizacjom wysyłanie produktów do studia fotograficznego, wyposażonego w odpowiednie dekoracje, nie jest konieczne. Nie trzeba również długo czekać na efekty. Zamiast tego wizualizacje wykonać może dla Ciebie profesjonalne studio graficzne Incensive Studio, które oferuje bardzo atrakcyjną cenę w porównaniu do drogich sesji zdjęciowych. Co więcej, wyróżnia się ono szybkością realizacji zlecenia, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie będziesz musiał miesiącami czekać na jego wykonanie – u nas trwa to od kilku dni do kilku tygodni. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!